Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-D12-SP-BK
SFM210-LPSE-D12-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-D12-SP-BK
Brief Description
Connector Header, Top or Bottom Entry 24 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-D12-SP-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-D12-SP-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-D12-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-D12-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-D12-SP-BK
PackagingTube
Connector TypeHeader, Top or Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-D12-SP-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-D12-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-D12-SP-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-D12-SP-BK
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CAP CER 430PF 200V 1111 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 600VA datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf