Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-D33-SM-BK
SFM210-LPSE-D33-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-D33-SM-BK
Brief Description
Connector Header, Top or Bottom Entry 66 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-D33-SM-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-D33-SM-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-D33-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-D33-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-D33-SM-BK
PackagingTube
Connector TypeHeader, Top or Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-D33-SM-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-D33-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-D33-SM-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-D33-SM-BK
IC REG BUCK 5V 3A TO263-7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
8343 4 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8DIP datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf