Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-D39-SM-BK
SFM210-LPSE-D39-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-D39-SM-BK
Brief Description
Connector Header, Top or Bottom Entry 78 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-D39-SM-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-D39-SM-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-D39-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-D39-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-D39-SM-BK
PackagingTube
Connector TypeHeader, Top or Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-D39-SM-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-D39-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-D39-SM-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-D39-SM-BK
FIXED IND 470UH 88MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
FILTER LINE POWER STD 3A 6.3 QC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 400MW SOD323 datasheet.pdf
IC SLIC-DC W/DC-DC CONV TQFP-48 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 1.2KA 700V NON STD FAST datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 10POS 3.81MM BLK datasheet.pdf