Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S10-SC-BK
SFM210-LPSE-S10-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S10-SC-BK
Brief Description
Connector Header 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S10-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S10-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S10-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S10-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S10-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S10-SC-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S10-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S10-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S10-SC-BK
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK 8A 200V 3.81MM 3POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
500 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.15A SNT6A datasheet.pdf