Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S10-SD-BK
SFM210-LPSE-S10-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S10-SD-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S10-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S10-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S10-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S10-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S10-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S10-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S10-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S10-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S10-SD-BK
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 GRY WHT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 52X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
BEAD FERRITE 500 OHM 3.0A 3216 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 21A POWERFLAT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf