Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S12-ST-BK
SFM210-LPSE-S12-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S12-ST-BK
Brief Description
Connector Header 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S12-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S12-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S12-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S12-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S12-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S12-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S12-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S12-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S12-ST-BK
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V/7V TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
RES 3.09M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 510V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf