Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S13-SD-BK
SFM210-LPSE-S13-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S13-SD-BK
Brief Description
Connector Header 13 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S13-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S13-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S13-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S13-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S13-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S13-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S13-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S13-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S13-SD-BK
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-SUB 4-INDENT CRIMPER 26-20AWG datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T3 1/4 YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf