Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S21-SC-BK
SFM210-LPSE-S21-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S21-SC-BK
Brief Description
Connector Header 21 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S21-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S21-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S21-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S21-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S21-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S21-SC-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S21-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S21-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S21-SC-BK
IC VIDEO OPAMP DUAL LP 8-DIP datasheet.pdf
FILTER HI-END 3-PH NEUTRAL 120A datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
FUSE 1KA 500V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO-214AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf