Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S24-SD-BK
SFM210-LPSE-S24-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S24-SD-BK
Brief Description
Connector Header 24 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S24-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S24-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S24-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S24-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S24-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S24-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S24-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S24-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S24-SD-BK
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-4 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .125X.25 BLK datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 4.3X3.1" datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf