Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S25-ST-BK
SFM210-LPSE-S25-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S25-ST-BK
Brief Description
Connector Header 25 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S25-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S25-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S25-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S25-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S25-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S25-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S25-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S25-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S25-ST-BK
RES 5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 37POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CBL RIBN 47COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
DUCT COVER PROTECTIVE FILM datasheet.pdf
MICRO 51C S 10" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 8A D2PAK datasheet.pdf