Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S26-SC-BK
SFM210-LPSE-S26-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S26-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 26 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S26-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S26-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S26-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S26-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S26-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S26-SC-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S26-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S26-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S26-SC-BK
FILTER LINE 10A FASTONS datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4 OHM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 5K/2.0% datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL MAG-MATE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf