Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S29-SD-BK
SFM210-LPSE-S29-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 29 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S29-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S29-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S29-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S29-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S29-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S29-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S29-SD-BK
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CBLE GLAND WATR TIGHT SEAL,36MM datasheet.pdf
POT 5000 OHM WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32VC 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100 L.585 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN PLUG datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf