Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S30-ST-BK
SFM210-LPSE-S30-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S30-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S30-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S30-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S30-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S30-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S30-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S30-ST-BK
PC TERM BLOCK 5.08MM 2POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
IC 3.3/2.5V DUAL MONITOR 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf