Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S36-SD-BK
SFM210-LPSE-S36-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S36-SD-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S36-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S36-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S36-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S36-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S36-SD-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S36-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S36-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S36-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S36-SD-BK
SIDACTOR 3CHP 270V 400A TO-220 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.7A DL 14DFN datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
HOOK MICRO .025" SQ PIN BROWN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 77.76MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MALE 9-POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V T/H datasheet.pdf