Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S38-ST-BK
SFM210-LPSE-S38-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S38-ST-BK
Brief Description
Connector Header 38 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S38-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S38-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S38-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S38-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S38-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S38-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S38-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S38-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S38-ST-BK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 5V DL 1KV datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO204AC datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 ORN/RED/ORN DIFF datasheet.pdf
COAX CABLE 2.4MM MALE/MALE 60" datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
3/4" EXT CRNR CVR 1" BEND WHITE datasheet.pdf