Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S41-SD-BK
SFM210-LPSE-S41-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S41-SD-BK
Brief Description
Connector Header 41 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S41-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S41-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S41-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S41-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S41-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S41-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S41-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S41-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S41-SD-BK
IDC CABLE - CKR10G/AE10G/CKR10G datasheet.pdf
HEATSHRINK MARKER 2.0"WHT 500/RL datasheet.pdf
FUSE CERM 1A 250VAC 300VDC 5X20 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 28POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HDR 40POS 2 9MM R/A NO LATCH datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTVE 7.5A 32VDC BLADE datasheet.pdf