Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S47-SC-BK
SFM210-LPSE-S47-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S47-SC-BK
Brief Description
Connector Header 47 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S47-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S47-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S47-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S47-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S47-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S47-SC-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S47-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S47-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S47-SC-BK
LED 12MMSQR SUPREDCLR 6"LD PNLMT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
PWMPAL 4 OUTPUT CHANNELS datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 20VC SOT363 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1/32 X 1/2" WHT datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf