Sullins Connector Solutions SFM315-LPPE-D22-SM-BK
SFM315-LPPE-D22-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM315-LPPE-D22-SM-BK
Brief Description
Connector Header 44 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM315-LPPE-D22-SM-BK.pdf
Availability of SFM315-LPPE-D22-SM-BK
QUANTITY
SFM315-LPPE-D22-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM315-LPPE-D22-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SFM315-LPPE-D22-SM-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM315-LPPE-D22-SM-BK
Related LinksSFM315-LPP, SFM315-LPPE-D22-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM315-LPPE-D22-SM-BK Details Description
Related parts for SFM315-LPPE-D22-SM-BK
CONN RING HR 16-14 AWG #10 D-G datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 748MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 22POS datasheet.pdf