TT Electronics/BI SFN08B1003CBQLF7
SFN08B1003CBQLF7 picture photo
Mfg. Part Number
SFN08B1003CBQLF7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8DFN
Datasheet Download
SFN08B1003CBQLF7.pdf
Availability of SFN08B1003CBQLF7
QUANTITY
SFN08B1003CBQLF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFN08B1003CBQLF7
Internal Part NumberEIS-SFN08B1003CBQLF7
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSFN08B
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SON
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFN08B1003CBQLF7
Related LinksSFN08B10, SFN08B1003CBQLF7 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SFN08B1003CBQLF7 Details Description
Related parts for SFN08B1003CBQLF7
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CLOSING PLATE 6X6" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 3W 6PVH 6COL datasheet.pdf