Cornell Dubilier Electronics SFP37T30K284B-F
SFP37T30K284B-F picture photo
Mfg. Part Number
SFP37T30K284B-F
Brief Description
CAP FILM 30UF 10% 370VAC QC TERM
Datasheet Download
SFP37T30K284B-F.pdf
Availability of SFP37T30K284B-F
QUANTITY
SFP37T30K284B-F Order Process
Ship out your order
Specifications of SFP37T30K284B-F
Internal Part NumberEIS-SFP37T30K284B-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingBulk
Capacitance30µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension1.870" Dia (47.50mm)
Height - Seated (Max)3.000" (76.20mm)
Termination*
Lead Spacing0.810" (20.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFP37T30K284B-F
Related LinksSFP37T3, SFP37T30K284B-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
SFP37T30K284B-F Details Description
Related parts for SFP37T30K284B-F
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
INSERT STRIP FOR LASER PRINTER datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LTC4227-2 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
10+10 WAY EXT WALL F CRIMP datasheet.pdf
RES 80K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXL 119.5X38.5MM 220/240VAC datasheet.pdf
SHLD FERRULE PLTD datasheet.pdf
3,3UF 40V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf