Vishay/BCcomponents SFR16S0001004JA500
SFR16S0001004JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001004JA500
Brief Description
RES 1M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001004JA500.pdf
Availability of SFR16S0001004JA500
QUANTITY
SFR16S0001004JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001004JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001004JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001004JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001004JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001004JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001004JA500
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 100 F 12" RBW JACKP datasheet.pdf
508 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LD 4MM P-J SILIC .75 150CM BLACK datasheet.pdf