Vishay/BCcomponents SFR16S0001133FA500
SFR16S0001133FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001133FA500
Brief Description
RES 113K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001133FA500.pdf
Availability of SFR16S0001133FA500
QUANTITY
SFR16S0001133FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001133FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001133FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001133FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001133FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001133FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001133FA500
CONN HOOD TOP ENTRY SZD7 PG11 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST-NC 11A QC TERM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 65W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 90MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
DOOR STEEL 85.5X19.33" BLACK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 400W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 DIGITAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf