Vishay/BCcomponents SFR16S0002214FA500
SFR16S0002214FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0002214FA500
Brief Description
RES 2.21M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0002214FA500.pdf
Availability of SFR16S0002214FA500
QUANTITY
SFR16S0002214FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0002214FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0002214FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0002214FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0002214FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0002214FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0002214FA500
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
15" NATURAL 120LB MT CBL TIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 8.9"L 250LB BLACK datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf