Vishay/BCcomponents SFR16S0003301JA500
SFR16S0003301JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0003301JA500
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0003301JA500.pdf
Availability of SFR16S0003301JA500
QUANTITY
SFR16S0003301JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0003301JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0003301JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0003301JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0003301JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0003301JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0003301JA500
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN PCB BLZF SLZ FZE 4POS BK datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 10MM datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf