Vishay/BCcomponents SFR16S0003303JA500
SFR16S0003303JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0003303JA500
Brief Description
RES 330K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0003303JA500.pdf
Availability of SFR16S0003303JA500
QUANTITY
SFR16S0003303JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0003303JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0003303JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0003303JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0003303JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0003303JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0003303JA500
DIODE ZENER ARRAY 30V SOT363 datasheet.pdf
SCR SENSITIVE 600V 4A TO-251AA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
INTERFACE MOD FUSE-BUSS 250R 1/2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
FUSE 700A 500V HS BOLT-ON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 500' datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 460 MOHM datasheet.pdf