Vishay/BCcomponents SFR16S0003929FA500
SFR16S0003929FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0003929FA500
Brief Description
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0003929FA500.pdf
Availability of SFR16S0003929FA500
QUANTITY
SFR16S0003929FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0003929FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0003929FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0003929FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0003929FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0003929FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0003929FA500
IC 4.55V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.37M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 14VC 2X1SON datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf