Vishay/BCcomponents SFR16S0004643FR500
SFR16S0004643FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0004643FR500
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0004643FR500.pdf
Availability of SFR16S0004643FR500
QUANTITY
SFR16S0004643FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0004643FR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0004643FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0004643FR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0004643FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0004643FR500 Details Description
Related parts for SFR16S0004643FR500
TRANS NPN 25V 350MW SOT23 datasheet.pdf
TAPE HAZARD UNDERGROUND YLW 6"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
FOMM50 LEAD 1.8 MZ MTRJ/SC DPX datasheet.pdf
LED PANEL YLW DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO15 datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf