Vishay/BCcomponents SFR16S0006203JA500
SFR16S0006203JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0006203JA500
Brief Description
RES 620K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0006203JA500.pdf
Availability of SFR16S0006203JA500
QUANTITY
SFR16S0006203JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0006203JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0006203JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0006203JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0006203JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0006203JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0006203JA500
IC PS REG FLASH MEMORY 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 24A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 3.6NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
NPN O.C. W/50FT CABLE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf