Vishay/BCcomponents SFR16S0006349FA500
SFR16S0006349FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0006349FA500
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0006349FA500.pdf
Availability of SFR16S0006349FA500
QUANTITY
SFR16S0006349FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0006349FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0006349FA500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0006349FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0006349FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0006349FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0006349FA500
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 708MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
IC SMART CARD READER W/PM 28-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf