Vishay/BCcomponents SFR16S0006803JA500
SFR16S0006803JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0006803JA500
Brief Description
RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0006803JA500.pdf
Availability of SFR16S0006803JA500
QUANTITY
SFR16S0006803JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0006803JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0006803JA500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0006803JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0006803JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0006803JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0006803JA500
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 19X19X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf