Vishay/BCcomponents SFR16S0008450FA500
SFR16S0008450FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0008450FA500
Brief Description
RES 845 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0008450FA500.pdf
Availability of SFR16S0008450FA500
QUANTITY
SFR16S0008450FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0008450FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0008450FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0008450FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0008450FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0008450FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0008450FA500
REG SW -15V .3A HORZ datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
16 KEYPAD MODULE datasheet.pdf
TERM EDGE AMP LF CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf