Vishay/BCcomponents SFR16S0009102JA500
SFR16S0009102JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0009102JA500
Brief Description
RES 91K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0009102JA500.pdf
Availability of SFR16S0009102JA500
QUANTITY
SFR16S0009102JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0009102JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0009102JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0009102JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0009102JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0009102JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0009102JA500
TRANS NPN 20V 1.25A SOT23-3 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.81MM 16POS PCB datasheet.pdf
MODULE PROCESSOR FOR MPLABICE datasheet.pdf
SW ROTARY DP 2-6POS PC datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
GC5316SEK datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 9C4 MIX datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DISCONNECT TERMINAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf