Vishay/BCcomponents SFR2500001002JA100
SFR2500001002JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001002JA100
Brief Description
RES 10K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001002JA100.pdf
Availability of SFR2500001002JA100
QUANTITY
SFR2500001002JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001002JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500001002JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001002JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500001002JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001002JA100 Details Description
Related parts for SFR2500001002JA100
RES SMD 41.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
COPPER LUG GRD 2HOLE 3/8" 4/0AWG datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 1.03K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
QCM SENSOR 9.176 MHZ SMD datasheet.pdf