Vishay/BCcomponents SFR2500001009JR500
SFR2500001009JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001009JR500
Brief Description
RES 10 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001009JR500.pdf
Availability of SFR2500001009JR500
QUANTITY
SFR2500001009JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001009JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001009JR500
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001009JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001009JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001009JR500 Details Description
Related parts for SFR2500001009JR500
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 125VDC 3A datasheet.pdf
OSC VCXO 166.6286MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 565MA 320 MOHM datasheet.pdf
STANDOFF CLIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN RCPT DRAWER 25POS VERT datasheet.pdf