Vishay/BCcomponents SFR2500001100JA500
SFR2500001100JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001100JA500
Brief Description
RES 110 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001100JA500.pdf
Availability of SFR2500001100JA500
QUANTITY
SFR2500001100JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001100JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001100JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001100JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001100JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001100JA500 Details Description
Related parts for SFR2500001100JA500
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL PCB TIN datasheet.pdf
MODULE DDR3-1333 4GB 240-DIMM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
DIODE 1PH 12A 800V GBPC datasheet.pdf
CUTTER SIDE TPRD SPR FL FLSH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf