Vishay/BCcomponents SFR2500001274FR500
SFR2500001274FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001274FR500
Brief Description
RES 1.27M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001274FR500.pdf
Availability of SFR2500001274FR500
QUANTITY
SFR2500001274FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001274FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001274FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001274FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001274FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001274FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001274FR500
FIXED IND 1MH 340MA 1.12 OHM SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 52QFP datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
SSD 352GB SCSI datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.68"L X 6.81"W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf