Vishay/BCcomponents SFR2500001304FR500
SFR2500001304FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001304FR500
Brief Description
RES 1.3M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001304FR500.pdf
Availability of SFR2500001304FR500
QUANTITY
SFR2500001304FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001304FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001304FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001304FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001304FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001304FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001304FR500
CONN TERM BLK GROUNDING 6.2MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 600V 190A TO-93 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 16POS datasheet.pdf
LENS LOW PROFILE RED SNAP-IN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
15UF 350V 10X20 datasheet.pdf