Vishay/BCcomponents SFR2500001332FR500
SFR2500001332FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001332FR500
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001332FR500.pdf
Availability of SFR2500001332FR500
QUANTITY
SFR2500001332FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001332FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001332FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001332FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001332FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001332FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001332FR500
CONVER DC/DC 0.8 3.63V @ 30A SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 48.3VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 10BIT 24-TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR SENSOR datasheet.pdf
DIODE RF SW 50V 100MA SC79 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf