Vishay/BCcomponents SFR2500001333FR500
SFR2500001333FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001333FR500
Brief Description
RES 133K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001333FR500.pdf
Availability of SFR2500001333FR500
QUANTITY
SFR2500001333FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001333FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001333FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001333FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001333FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001333FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001333FR500
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DSUB 50 F datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 330A DO205 datasheet.pdf