Vishay/BCcomponents SFR2500001374FR500
SFR2500001374FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001374FR500
Brief Description
RES 1.37M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001374FR500.pdf
Availability of SFR2500001374FR500
QUANTITY
SFR2500001374FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001374FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001374FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001374FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001374FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001374FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001374FR500
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 64A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Lighting 8-SOIC-EP datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
MICRO 9C P 10" WHT JACKS datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
TV 19C 19#12 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 200V 18X40 105C RAD datasheet.pdf