Vishay/BCcomponents SFR2500001433FR500
SFR2500001433FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001433FR500
Brief Description
RES 143K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001433FR500.pdf
Availability of SFR2500001433FR500
QUANTITY
SFR2500001433FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001433FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001433FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001433FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001433FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001433FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001433FR500
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM26H/MC26F/MDM26H datasheet.pdf
RES 30.0 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPLIT CORE FLAT CABLE 68.6MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
NC-1610 BULK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 24AWG WHT datasheet.pdf
CONN PLUG MALE M8 3POS GOLD SLDR datasheet.pdf