Vishay/BCcomponents SFR2500001470FR500
SFR2500001470FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001470FR500
Brief Description
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001470FR500.pdf
Availability of SFR2500001470FR500
QUANTITY
SFR2500001470FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001470FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001470FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)