Vishay/BCcomponents SFR2500001502JA100
SFR2500001502JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001502JA100
Brief Description
RES 15K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001502JA100.pdf
Availability of SFR2500001502JA100
QUANTITY
SFR2500001502JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001502JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500001502JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001502JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500001502JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001502JA100 Details Description
Related parts for SFR2500001502JA100
DSUB POWER STB 3W3 PIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf