Vishay/BCcomponents SFR2500001502JR500
SFR2500001502JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001502JR500
Brief Description
RES 15K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001502JR500.pdf
Availability of SFR2500001502JR500
QUANTITY
SFR2500001502JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001502JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001502JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001502JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001502JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001502JR500 Details Description
Related parts for SFR2500001502JR500
CAP CER 3900PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 600V 250A TO200AB datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 100TQFP datasheet.pdf
IC SERIALIZER/CABLE DVR 48-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T9 6.73" datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 160 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
680UF 200V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf