Vishay/BCcomponents SFR2500001504JR500
SFR2500001504JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001504JR500
Brief Description
RES 1.5M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001504JR500.pdf
Availability of SFR2500001504JR500
QUANTITY
SFR2500001504JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001504JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001504JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001504JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001504JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001504JR500 Details Description
Related parts for SFR2500001504JR500
RECT BRIDGE 3-PHA 100V 35A D-63 datasheet.pdf
IC TXRX 1TX/1RX 3V RS-485 8-SOIC datasheet.pdf
IC 10-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC PHOTO FULL BRIDE DR 28SOIC datasheet.pdf
RES 619 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 23POS 0.30MM datasheet.pdf