Vishay/BCcomponents SFR2500001509JA500
SFR2500001509JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001509JA500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001509JA500.pdf
Availability of SFR2500001509JA500
QUANTITY
SFR2500001509JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001509JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001509JA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001509JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001509JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001509JA500 Details Description
Related parts for SFR2500001509JA500
IDC CABLE - HKC64H/AE64M/HPK64H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 8MBPS 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 200A AC datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 70A 700V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
TEMP METER LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 110A 800V TO-94 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411 datasheet.pdf