Vishay/BCcomponents SFR2500001582FA500
SFR2500001582FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001582FA500
Brief Description
RES 15.8K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001582FA500.pdf
Availability of SFR2500001582FA500
QUANTITY
SFR2500001582FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001582FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001582FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001582FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001582FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001582FA500 Details Description
Related parts for SFR2500001582FA500
IC REG LDO 5.1V 0.15A MINI5D datasheet.pdf
IC POT DIG SEXTET 100K 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FPA/C DI 0.5M 1771-IBD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf