Vishay/BCcomponents SFR2500001809JA500
SFR2500001809JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001809JA500
Brief Description
RES 18 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001809JA500.pdf
Availability of SFR2500001809JA500
QUANTITY
SFR2500001809JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001809JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001809JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001809JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001809JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001809JA500 Details Description
Related parts for SFR2500001809JA500
RES .50 OHM 20W 5% WW RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
COMPONENT TERM BLOCK 28-12AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512K FLASH 120-LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf