Vishay/BCcomponents SFR2500002002JA100
SFR2500002002JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002002JA100
Brief Description
RES 20K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002002JA100.pdf
Availability of SFR2500002002JA100
QUANTITY
SFR2500002002JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002002JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500002002JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002002JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500002002JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002002JA100 Details Description
Related parts for SFR2500002002JA100
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 3.0A 24V SMD datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
18AWG 16/30 2PR FOILBRAID 100' datasheet.pdf
CONN IDC CONN datasheet.pdf
ME MF 12 5 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 13POS .5MM R/A datasheet.pdf