Vishay/BCcomponents SFR2500002200JA500
SFR2500002200JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002200JA500
Brief Description
RES 220 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002200JA500.pdf
Availability of SFR2500002200JA500
QUANTITY
SFR2500002200JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002200JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002200JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002200JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002200JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002200JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002200JA500
CONN HEADER 66POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf